Πέρασε με 3άρα από τα Μετέωρα ο Δομοκός!

Την ήττα με το βαρύ 0-3 γνώρισαν στο νέο τους φιλικό παιχνίδι τα Μετέωρα από τον Αχιλλέα Δομοκού.
Ο Δομοκός φάνηκε πιο ετοιμοπόλεμος για τις υποχρεώσεις του στον 4ο όμιλο της Δ’ Εθνικής.
Το φιλμ του αγώνα
3ο λεπτό ο Αυγέρος βρίσκει πλάγια  τον Κωστή αυτός σεντράρει με τη μία και ο Παπαγεωργόπουλος με πλασέ στην κίνηση δεν βρίσκει στόχο για λίγο
5ο λεπτό ο Παπαγεωργόπουλος κάθετα στον Γραβάνη αλλά το σουτ του περνάει μόλις άουτ
25ο λεπτό φάουλ από πλάγια για τον Αχιλλέα ο Παπαγεωργόπουλος στην προσπάθεια να διώξει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπόμπολα 0:1.
31ο λεπτό δυνατό σουτ του Καυτιά ο Μπάμπολας δεν μπόρεσε να αντιδράσει 0:2
45ο λεπτό σέντρα του Τσιαούση ο Γρβάνης με διπλοί προσπάθεια δεν μπορεί να σκοράρει με τον Ράπτη να διώχνει πάνω στην γραμμή.
50ο λεπτό μακρυνό δυνατό σουτ του Αυγέρου μόλις άουτ
63ο λεπτό Τραγικό λάθος του Μ. Γραβάνη βγάζει τον Μαργαριτόπουλος μόνο του μπροστά στον Μπόμπολα και δεν δυσκολεύτικε να τον κερδίσει για το 0:3
82ο λεπτό σουτ του Γραβάνη Μπλοκάρει ο Κουτσούμπας
89ο λεπτό σέντρα σουτ του Λιατσικούρα δύσκολα ο Κουτσούμπας η μπάλα φτάνει στον Κουβελά αλλά αυτός από 1 μέτρα στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ
Μπόμπολας, Τσίκαρης (58ο Μ. Γραβάνης), Τσαιύσης (64ο λεπτό Χριστοδουλόπουλος), Σκρέκας (66ο Σιούτας), Γκόβαρης (77ο λεπτό Μπατζογιάννης)μ Βουτσίδης (45ο Λιατσικούρας), Παπαγεωργόπουλος (73ο Κουβελάς), Αγγελάκης, Κωστής ( 75ο Σιαφάκας), Γ. Γραβάνης

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ
Κουτσούμπας, Πάντος (87ο Παπαδημητρίου), Ράπτης (86ο Μαιδανόζογλου), Τσούκαλος, Αναστασίου, Παπαιωάννου Ι, Καυκιάς, (77ο Μαργαριτόπουλος), Ζήσιμος (77ο  Ξεζονώτος), Λέντας, Χάνης (80ο Κουλιάρας), Χ. Παπαιωάννου (89' Παπαδημητρίου)

Στην έναρξη του παιχνιδιού οι ποδοσφαιριστές και όλοι οι παρόντες στο παιχνίδι κράτησαν ενός λεπτού σιγή στην μνήμη της μητέρας του επί σειράς ετών προπονητή των Μετεώρων Βασίλη Γκούμπλια η οποία έφυγε πρόσφατα από την ζωή. Μάλιστα ο προπονητής ήταν και στις κερκίδες του γηπέδου.