Τρίκαλα - Λαμία 1-1

Τη μεγάλη ευκαιρία να μην χάσουν βαθμούς είχαν τα Τρίκαλα, ωστόσο ο Κουσκουνάς αστόχησε σε πέναλτι στο 89’, μένοντας στο 1-1 με τη Λαμία.
Τα γκολ του αγώνα μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο όταν οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, παίρνοντας μάλιστα το προβάδισμα στο 21’ με το γκολ του Καραγιάννη. Ωστόσο κόντρα στη ροή του αγώνα, τα Τρίκαλα ισοφάρισαν με τον Δουκάκη στο 42’.
Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους ωστόσο παρά την υπεροχή τους δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.  Αποκορύφωμα ήταν το άστοχο πέναλτι του Κουσκουνά στο 89’ (απέκρουσε ο Ρίζος) με το σκορ να μένει στο 1-1.
Οι συνθέσεις
Τρίκαλα: Χιώτης, Λαμπάκης (90' Κωνσταντινίδης), Παπαργυρίου, Ζώνας, Παπαπαναγιώτου, Μουμίν, Ριζογιάννης, Δουκάκης (90' Νιάρος), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Γκμπαλέ (74' Μακρίδης).
Λαμία: Ρίζος, Τσαμούρης, Τόσκας (71' Τόσκας), Σιλιγαρδάκης, Κοντέων, Καραγιάννης, Ζουλιώτης, Πίντο, Λεάντρο, Καραλής (61' Νατσιόπουλος), Τζόκιτς (90' Τσόπελας).